2019 წლის 24 აპრილს საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციის წევრი ადვოკატების მონაწილეობით გაიმართა შეხვედრა/დისკუსია თემაზე: “თბილისის საქალაქო და სააპელაციო სასამართლოებში კომერციული სპეციალიზაციის შექმნის შედეგად სიფას წევრი ადვოკატების  საქმის წარმოების გამოცდილება”.   წევრებმა ისაუბრეს პრობლემებსა და  მათ პრაქტიკულ გამოცდილებაზე  წარმოდგენილ საკითხთან დაკავშირებით და დასახეს
2019 წლის 13-14 აპრილს, კაჭრეთში, სასტუმრო “ამბასადორში”, საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციის (სიფა) ორგანიზებით, მისი წევრი, კერო სამართლის ადვოკატებისათვის ჩატარდა ტრენინგი თემაზე: “მოთხოვნის დამფუძნებელი ნორმები და მოსამართლის მიერ მტკიცებულებათა შეფასების სტანდარტი”. ტრენინგში მონაწილეობას იღებდნენ სიფას წევრი იურიდიული ფირმების 27 ადვოკატი. ტრენინგზე
2019 წლის 8 აპრილს საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციის თავმჯდომარემ - ზვიად კორძაძემ და აღმასრულებელმა დირექტორმა - თამარ მეტრეველმა შეხვედრა გამართეს სიფას იმ ასოცირებულ წევრებთან, რომლებიც დასაქმებული/გაერთიანებული არ არიან ასოციაციის წევრ იურიდიულ ფირმებში. შეხვედრის მიზანს წარმოადგენდა ასოციაციის წევრებისათვის ახალი აღმასრულებელი დირექტორის

ALFG Associate Lawyers Meeting on “Proceedings of Commercial Specialization in Courts”
On April 24, 2019, a meeting/discussion was held with the participation of ALFG member lawyers respecting the subject matter: " Proceeding Experience of ALFG Member Lawyers in Tbilisi City and Appeal Courts Following the Establishment of Commercial Specialization." Members talked about
Training for Private Law Lawyers
On April 13-14, 2019, the Association of Law Firms of Georgia (ALFG) organized a training for its Private Law lawyers, concerning the subject matter: “Claim Founding Norms and Evidence Assessment Standards by Judges.” The session was hosted by Ambasadori Hotel
Meeting with Associate Members of the Association of Law Firms of Georgia
On April 8, 2019, the Head of the Association of Law Firms of Georgia - Zviad Kordzadze and the Executive Director - Tamar Metreveli held a meeting with those associate members of ALFG who are not employed/united in the Association