2019 წლის 27 ნოემბერს, საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციის (სიფა) ორგანიზებით, მისი წევრი ადვოკატებისთვის, ჩატარდა ტრენინგი, თემაზე: “არასრულწლოვან ბავშვებთან დაკავშირებული სასამართლო დავების პრობლემატიკა და მათი გადაჭრის გზები”. ტრენინგებს უძღვებოდნენ: მოწვეული ექსპერტი, APR გამოყენებითი ფსიქოლოგიის და კვლევის ცენტრის აღმასრულებელი დირექტორი, ფსიქოლოგი თამარ
2019 წლის 26 ნოემბერს, საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციის (სიფა) ორგანიზებით ჩატარდა ტრენინგი თემაზე: “მედიაცია: ახალი კანონი, ახალი, კონვენცია, ახალი შესაძლებლობები”. ტრენინგზე განხილული იქნა 2019 წლის სექტემბერში მიღებული “საქართველოს კანონი მედიაციის შესახებ”; სინგაპურის მედიაციის კონვენცია, მისი მიზანი, ფარგლები, მოლოდინები და ზეგავლენა
საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციის (სიფა) ორგანიზებით, 2019 წლის 22 ნოემბერს, სიფას წევრი ადვოკატებისთვის, ჩატარდა ტრენინგი თემაზე: "დავების გადაწყვეტის წესი საინვესტიციო ხელშეკრულების თანახმად". ტრენინგზე განხილული იქნა ისეთი საკითხები, როგორიცაა: ინვესტიციის დაცვის მექანიზმები; დავის გადაწყვეტის მეთოდები; ICSID-ის იურისდიქცია; გადაწყვეტილების საბოლოობა და აღსრულება.
საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციამ (სიფა), 2019 წლის 21 ნოემბერს, მისივე წევრებისთვის, ორგანიზება გაუწია ტრენინგის ჩატარებას, თემაზე: " საქართველოსთან დაკავშირებული საერთაშორისო ბიზნეს ტრანზაქციები და შესაბამისი დავები; ჰააგის კონვენციათა ახალი რეჟიმი". ტრენინგზე განხილული იქნა ისეთი საკითხები, როგორიცაა: შეთანხმებები საერთაშორისო განსჯადობაზე; ცნობა-აღსრულება; ჰააგის
2019 წლის 20 ნოემბერს, საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციამ (სიფა) , მისი წევრი ადვოკატებისთვის, ორგანიზება გაუწია ტრენინგს, თემაზე: "ქონების გადასახადის სამართლებრივი ბუნება და ადმინისტრირება". ტრენინგზე განხილული იქნა ისეთი საკითხები, როგორიცაა: ქონების გადასახადით დაბეგვის სუბიექტები და ქონება, რომელზედაც ვიხდით გადასახადს; სტრუქტურული სხვაობა
2019 წლის 12 ნოემბერს, საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციის (სიფა) ადვოკატებისთვის ჩატარდა ტრენინგი, თემაზე: „საკუთრების უფლება სისხლის სამართლის პროცესში“. ტრენინგს უძღვებოდნენ სიფას წევრები, იურიდიული ფირმა VBAT-ის პარტნიორი დავით კვაჭანტირაძე, VBAT-ის უფროსი იურისტი თინათინ ცხვედიანი და სიფას სისხლის სამართლის ჯგუფის წევრი ალექსანდრე

Training “Challenges with the Minor Related Litigation and the Ways of Solution”
On November 27, 2019, the Association of Law Firms of Georgia (ALFG) organized a training for its member lawyers concerning the subject: "Challenges with Minor Related Litigations and the Ways of Solution." The trainings were led by: Visiting Expert, Executive Director
Training on “Mediation: New Law, New Convention, New Opportunities”
On November 26, 2019, the Association of Law Firms of Georgia (ALFG) organized a training on "Mediation: New Law, New Convention, New Opportunities". The training covered the "Law of Georgia on Mediation" adopted in September 2019; the Singapore Convention on
Training “Dispute Settlement Provisions in Conformity with Investment Agreement”
On November 22, 2019, the Association of Law Firms of Georgia (ALFG) organized a training for its member lawyers respecting the subject matter: "Dispute Settlement Provisions in Conformity with the Investment Agreement." The meeting covered the issues as follows: investment
Training on “Georgian-related Business Transactions and Relevant Disputes; The New Regime of the Hague Conventions”
On November 21, 2019, the Association of Law Firms of Georgia (ALFG) organized a training for its associates regarding the subject matter: “Georgia-related International Business Transactions and Relevant Disputes; The New Regime of the Hague Conventions." Subject terms of the
Training “Legal Nature and Administration of Property Tax”
On November 20, 2019, the Association of Law Firms of Georgia (ALFG) held a training for its member lawyers over the subject theme: "Legal Nature and Administration of Property Tax". The session was dedicated to the subject terms as follows:
Training “Property Rights in Criminal Proceedings”
On November 12, 2019, the Association of Law Firms of Georgia (ALFG) conducted a training for its member lawyers respecting the subject matter: "Property Rights in Criminal Proceedings". The training was led by ALFG associates, Davit Kvachantiradze, a partner of the