ტრენინგი “მეწარმეთა შესახებ” კანონის პროექტთან დაკავშირებით
GIZ-თან მჭიდრო თანამშრომლობის საფუძველზე, ევროკავშირისა და გერმანიის ეკონომიკური თანამშრომლობისა და განვითარების ფედერალური სამინისტროს (BMZ) თანადაფინანსებული პროექტის “საქართველოს კომერციული სამართლის და პრაქტიკის გაუმჯობესება” ფარგლებში, საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციის ადვოკატებისთვის მიმდინარეობს ტრენინგი ,,მეწარმეთა შესახებ“ საქართველოს ახალ კანონპროეტზე. GIZ-ის ექსპერტების - გიორგი ჯუღელის, ნინო
ტრენინგი “ინვესტორსა და სახელმწიფოს შორის დადებული ხელშეკრულებების პრობლემური საკითხები, საქართველოს მაგალითზე”
2020 წლის 27 ნოემბერს საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციამ, მისივე წევრებისთვის, ორგანიზება გაუწია ონლაინ ტრენინგს, თემაზე: “ინვესტორსა და სახელმწიფოს შორის დადებული ხელშეკრულებების პრობლემური საკითხები, საქართველოს მაგალითზე”. ტრენინგს უძღვებოდა სიფას წევრი, იუაი საქართველოს იურიდიული პრაქტიკის ხელმძღვანელი გიორგი სვანაძე. ტრენინგზე, მონაწილეთა აქტიური ჩართულობით და
ტრენინგი “შინაარსის ფორმაზე აღმატებულობის პრინციპის გამოყენება საგადასახადო ორგანოს საქმიანობაში”
2020 წლის 25 ნოემბერს საქართველოს იურიდიული ფირების ასოციაციის ორგანიზებით, სიფას წევრებისთვის, ჩატარდა ტრენინგი თემაზე: “შინაარსის ფორმაზე აღმატებულობის პრინციპის გამოყენება საგადასახადო ორგანოს საქმიანობაში”. ტრენინგი ეხებოდა საქართველოს უზენაესი სასამართლოს პრეცედენტულ გადაწყვეტილებას. (საქმე #ბს-854-846 (კ-16)) ტრენინგზე სიღრმისეულად იყო განხილული საგადასახადო კოდექსის 73-ე მუხლის მე-9
ტრენინგი თემაზე: “რა არის მედიაცია”?
2020 წლის 12-13 ნოემბერს საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციის ადვოკატებისთვის ორგანიზება გაეწია ონლაინ ტრენინგს თემაზე: “რა არის მედიაცია”? ტრენინგზე მონაწილეებისთვის მიწოდებული და განხილული იქნა ისეთი საკითხები, როგორიცაა: თუ რა ტიპის დავებზეა მიზანშეწონილი მედიაციის გამოყენება, როგორ უნდა მიეწოდოს ინფორმაცია კლიენტებს მედიაციის შესახებ?
გადახდისუუნარობის საქმის წარმოებასთან დაკავშირებული პრაქტიკული კურსი
7 ნოემბერს, საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციის ადვოკატებისთვის გაიმართა გადახდისუუნარობის საქმის წარმოებასთან დაკავშირებული პრაქტიკული კურსის მეოთხე, დასკვნითი ნაწილის სწავლება. მიუხედავად დაგეგმილი ცოცხალი ტრენინგისა, რომელიც სწავლებას უფრო ეფექტურსა და შედეგზე ორიენტირებულს ხდის, რთული ეპიდემიოლოგიური ვითარებიდან გამომდინარე, ტრენინგი გადატანილი იქნა ონლაინ რეჟიმში. პრაქტიკული
ონლაინ-სემინარი თემაზე: “ბრალდებულის ქმედების კვალიფიკაციის შეცვლის პრობლემატიკა სისხლის სამართალწარმოებაში”
2020 წლის 5 ნოემბერს, საერთაშორისო სამართლებრივი თანამშრომლობის გერმანული ფონდის (IRZ) ფინანსური მხარდაჭერით და ორგანიზებით, საქართველოს იურიდიული ფირმების ასოციაციის სისხლის სამართლის ადვოკატებისთვის ჩატარდა ონლაინ - სემინარი თემაზე: “ბრალდებულის ქმედების კვალიფიკაციის შეცვლის პრობლემატიკა სისხლის სამართალწარმოებაში”. სემინარის მონაწილეებს მიესალმნენ და თემის აქტუალობას ხაზი
ტრენინგების სერია გადახდისუუნარობის საქმის წარმოებასთან დაკავშირებულ პრაქტიკულ კურსში
გრძელდება ტრენინგების სერია გადახდისუუნარობის საქმის წარმოებასთან დაკავშირებულ პრაქტიკულ კურსში, რომელიც ,,რეაბილიტაციისა და კრედიტორთა კოლექტიური დაკმაყოფილების შესახებ“ საქართველოს ახალი კანონის შესაბამისად არის შექმნილი. 31 ოქტომბერს და 1 ნოემბერს მიმდინარეობდა კურსის მესამე ნაწილის სწავლება, რომელსაც უძღვნებოდა GIZ ტრენერი - ნანა ამისულაშვილი. სასწავლო კურსი

Training “On the Draft Law on Entrepreneurs”
Resulting from closer collaboration with GIZ, inside the boundaries of the project "Improving Georgian Commercial Law and Practice" co-financed by the EU and the German Federal Ministry for Economic Cooperation and Development (BMZ), lawyers for the Georgian Association of Entrepreneurs
Training “Problematic Issues of Covenants Concluded between the Investor and the State, Shown with the Example of Georgia”
On November 27, 2020, the Association of Law Firms of Georgia organized an online training for its fellow members and covered the subject matter on: "Problematic Issues of Covenants Concluded between the Investor and the State, Shown with the Example
Training “Application of the Principle of Superiority over the Form of Content in the Activities of the Revenue Authority”
On November 25, 2020 the Association of Law Firms of Georgia organized a training for its members covering the topic: "Application the Principle of Superiority over the Form of Content in the Activities of the Revenue Authority." The training concerned
Training Course on Mediation
On November 12-13, 2020, the Association of Law Firms of Georgia organized an online training for lawyers on the subject matter: "What Is Mediation?" The training provided and reviewed issues similar to: What category of disputes is mediation reasonable for,
Practical Course on Insolvency Proceedings
On November 7, the lawyers of the Association of Law Firms of Georgia were trained within the limits of the fourth, terminal part of the practical course on Insolvency Proceedings. Despite the intended live training, which makes it way more potent
Online Webinar: “Difficulties of Reclassification of the Action of an accused in Criminal Proceedings”
On November 5, 2020, the financial contribution and organization of the German Foundation for International Legal Cooperation (IRZ) allowed to hold an online webinar for the Criminal Law lawyers of the Association of Law Firms of Georgia in respect of
A Series of Trainings in a Practical Course on Insolvency Proceedings
A series of trainings in the practical course bound up with insolvency proceedings, which is prepared in conformity with the New Law of Georgia on “Rehabilitation and Collective Satisfaction of Creditors”, keeps proceeding. The third part of the course led by